wtorek, 29 października 2013

"Kulturalny" Kult na Targach MTP

Kolejny koncert za mną, tym razem Kult i tym razem nie w ciasnym Eskulapie tylko na targach MTP oczywiście w Poznaniu. Zmiana miejsca sprawiła, że koncert pod względem komfortu oglądania i słuchania, był o niebo lepszy, a i dźwięk był genialny. Było warto mimo zmęczenia bujnąć swoje cztery litery zobaczyć Kazika na żywo. Swoją drogą podziwianie go na scenie sprawiło, że zauważyłam, że nie tylko ja i inne zwykłe żuczki) się starzeję, ale gwiazdy starzeją się tak samo, a może i nawet szybciej, co spowodowane jest pewnie trybem życia:)
Wracając do koncertu, absolutnie wart był swojej ceny, ponieważ zespół zagrał ponad 30 kawałków i jeszcze ok. 5 na bisy, a to nie często się zdarza, bo wydaje mi się, że większości muzykom już się nie bardzo chce. Usłyszałam na żywo wszystkie szlagiery, na które czekałam, a i z nowej płyty też trochę się mogłam osłuchać. Jak na moje szczęście przystało najlepsze kawałki poleciały gdy stałam w kolejce do WC (piwo też nie było kosmicznie drogie:)). Gdy dobiegłam do łazienki do mych uszu doleciała piękna nuta i słowa: "Na granicy między bożnicami zebrała się rada rozumnych...". Myślę, więc sobie, że przecież inaczej być nie mogło, jak tylko czekać 3 piosenki  (które dopiero poznałam) myśląc "Nie pójdę, nie pójdę, bo będzie coś dobrego", w końcu poczuć, że to już apogeum i usłyszeć właśnie to. Wtedy odetchnęłam, bo przecież po takim hicie musi być coś z nowej płyty. Jednak o dziwo byłam odosobniona w swej teorii, bo gdy sierotka Krysia zacięła suwak w spodniach, próbując się oswobodzić usłyszała "Ech Ci ludzie to brudne świnie co napletli o mojej dziewczynie...". Spojrzałam więc w górę, wymownie przewracają oczami, szepnęłam "Fuck my life!" i rzuciłam się biegiem z powrotem na salę koncertową. Gdy przecisnęłam się do mojego punktu obserwacyjnego, właśnie rozbrzmiewał ostatni takt Baranka. #tylewygrać. Po nim mogłam dalej rozkoszować się dźwiękami z nowej płyty "Prosto". Na szczęście mój rozum był na tyle trzeźwy, że darowałam sobie kolejne piwka i dane mi było usłyszeć na żywo takie boskie kawałki jak Polska i Arahja. Największym zaskoczeniem było "kultowe" wykonanie Zegarmistrza Światła Tadeusza Woźniaka. Mrrr było po co się pomęczyć i doczekać do końca.
Poniżej dawka zdjęć zrobionych przez Pana K.
Z innej, tej życiowej beczki... Jest średnio, chociaż nawet nie wiem czy i to nie za dużo powiedziane. Chciałabym umieć więcej, lepiej, bardziej, żeby Pan K. widział to mocniej, wyraźniej, częściej. Może dzięki temu byłoby mniej stresowo, gdyby człowiek mógł polegać na człowieku, żeby było łatwiej, spokojniej, ciszej. Żeby była pewność, że obojgu zależy tak samo, na tym samym, że grają w jednej drużynie a nie przeciw sobie, do przeciwległych bramek. Ja głupia myślałam, że ludzie łączą się w pary, żeby było łatwiej. Uhhh nie ma LETKO!

Jestem też po pierwszych dwóch dniach zajęć z Przygotowania Pedagogicznego. Muszę się pochwalić, że ja Panna Krysia = Turbo Student już pierwszego dnia urwałam się z 30 minut zajęć, a drugiego z 3 godzin... Wydaje mi się, że wcale mi się to nie chwali, biorąc pod uwagę, że w planach tych studiów jest kształcenie się na przyszłego nauczyciela, czyli powinnam dawać przykład? 
Po tych zajęciach jedno wiem. Muszę zrobić praktyki, co napawa mnie takim samym strachem jak patrzenie w dół po wpięciu się do ostatniego ekspresu podczas wspinaczki skałkowej... Tak jak wcześniej byłam pewna, że się nadaje tak teraz jestem pewna tylko tego, że BOJĘ SIĘ DZIECI! To będzie nie lada wyzwanie, trzymajcie kciuki.

A teraz żegnam się, bo czas na serial jak na próżna, bezrobotną Panią z nadwagą przystało. (Nie zaczyna się zdania od A... Och jaki ze mnie straszny nauczyciel).

2 komentarze:

 1. http://www.youtube.com/watch?v=5v6gpy6e1R0 trolololo :D

  A ja po pierwszych zajęciach, zerwałam się z ... następnego dnia :D zerwałam sie? Ja w ogóle nie wstałam:) Także w nie chwaleniu się jesteśmy dwie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty nie musisz dawać przykładu....:)
   Dobrze dobrana piosenka! Swóją drogą też są zagrali:)

   Usuń