środa, 22 stycznia 2014

22. Finał WOŚP


Było gorąco, emocjonująco i bardzo pozytywnie. Przynajmniej w studiu TVP przy ul. Woronicza, bo w Internecie rozpętała się prawdziwie lodowata burza wrogości i nienawiści. Dlaczego? Z zazdrości? Zawiści?

Ci ludzie, którzy wypowiadają się skrajnie negatywnie wyrażają opinie jakoby fundusze zgromadzone na Finałach WOŚP były dzielone na imprezowo-rozrywkowe życie pracowników Fundacji i Jerzego Owsiaka. Wszyscy oni mieszkają w apartamentach Warszawskich, a co weekend odpoczywają w willi w Szadowie Młyn.Skąd ta wiedza? Może ze strony zatytuowanej "Najlepsze zmyślone newsy w kraju"? Niepochlebny artykuł pochodzący z tej strony obiegł Internet z zawrotną prędkością i zyskał pulę fanów, którzy ślepo wierzyli w prawdziwość jego słów. To tylko jeden z przykładów. Dziś pojawiły się słowa wyjaśniające skąd biorą się te apartamenty.

Artykułów było mnóstwo. Zastanawia mnie tylko fakt czy Wy wszyscy "nienawidze-wośp" na prawdę nigdy nie spotkaliście się ze sprzętem zakupionym przez Fundację? Czy jeśli Wasze dziecko będzie potrzebować przesiewowego badania słuchu lub choćby inkubatora to powiecie "nie, ja tego z serduszkiem nie chce"? 

Wieczne porównywanie WOŚP do Caritas. Kolejny temat rzeka. Zestawienie robione na zasadzie dobra i zła. A pytam się czy obie te Fundacje nie robią dobrych rzeczy? "O tak, oczywiście, ale Caritas działa przez cały rok, a WOŚP raz do roku". Czy na prawdę? Nikt nie umniejsza zasług Caritas, jednak dlaczego pomijać wszystkie programy i szkolenia, które przez całe 12 miesięcy prowadzi Fundacja WOŚP? Chociażby program "Ratujemy i Uczymy Ratować", w którym ponad 1,5 miliona dzieci nauczyło się już resuscytacji. Czy to nie jest dobre? Dodatkowo, każda z ponad 12 tyś. szkół bezpłatnie dostaje fantomy, podręczniki i inne materiały naukowe. Czy to nie zasługuje na zauważenie? 

Można by mówić bez końca. Ja od siebie proszę o przeczytanie artykułu. Później mam nadzieję pozytywny nastrój wywołają zdjęcia. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz